Гіпоалергенні тварини

Гіпоалергенні тварини - які улюбленці підійдуть алергіку

Несприятлива екологічна обстановка і особливості сучасного способу життя призвели до того, що виріс відсоток людей, які страждають від алергій. Багато незручностей захворювання доставляє любителям домашніх тварин. Ідеальним виходом для них могли б стати гіпоалергенні породи, але тут не все так просто.

 Чи існують гіпоалергенні тварини


Багато хто вважає, що основним джерелом алергій є шерсть тварин - це не зовсім вірно. Викликати реакцію здатні різні чинники, пов'язані з домашніми вихованцями: запахи, слина, лупа, шкірний жир, сеча і корма. Впевнено сказати, що тварина не стане причиною алергії неможливо. Алергічна реакція може з'явитися навіть у тих, хто раніше мав в будинку вихованця або хто має його зараз.

 

Які улюбленці підійдуть алергіку

Неважко здогадатися, що гіпоалергенні тварини - це ті, які не залишають шерсть, не бризкають слиною і не ходять на лоток; з усіх вихованців, яких прийнято тримати в квартирі, до них можна віднести рибок, черепах, ящірок і рептилій. Вони безпечні для людей, схильних до алергій.

Не всі є шанувальниками «холоднокровних». Рішенням проблеми може стати такий милий пухнастик, як шиншила. З усіх, хто не живе в акваріумі і не покритий лускою, вона є самою гіпоалергенною домашньою твариною. Шиншила не линяє, у неї майже немає потових і сальних залоз, при цьому вона емоційна, рухлива і дружелюбна, що робить звірка прекрасним домашнім вихованцем. Ще одним варіантом для алергіка можуть стати лисі морські свинки. Нещодавно вони були екзотикою. Тепер цих гризунів, схожих на маленьких бегемотиків, можна знайти в багатьох зоомагазинах.

 

 Гіпоалергенні собаки і кішки

Якщо жоден із запропонованих раніше варіантів вам не підходить і ви налаштовані поселити вдома кішку або собаку, краще вибрати тих, які менше викликають алергію. З точністю сказати який вихованець буде гіпоалергенним для людини неможливо, так як це індивідуально. Виявити алергію можна шляхом проб. Перш ніж купувати тварину, домовтеся взяти його до себе на пару днів або хоча б побудьте біля нього деякий час. У деяких випадках здатні допомогти алерготести, які можна провести в нашому медичному центрі «Алерголог»

Реакцію на собак або кішок мають близько 1/3 всіх людей, які страждають від алергії, причому на кішок частіше, ніж на собак. Основною причиною є шерсть, яка містить частинки відмерлих клітин шкіри. Багато хто може негативно реагувати і на майже безшерстих тварин. Проте, відсутність шерсті знижує рівень поширення продуктів життєдіяльності вихованців і не дає накопичуватися пилу. Тому до гіпоалергенних порід кішок можна віднести сфінксів або ельфів. Через курчаву, жорстку, коротку шерстку, яка не схильна до линьки, до гіпоалергенних котів відносять рексів - це девон рекс і корніш рекс.

Існує думка, що не викликають алергічних реакцій сибірські кішки, оскільки в їхній слині немає білка, який викликає напади. Не особливо алергенними вважаються абіссинська, шотландська висловуха і британська кішка.

До кращих гіпоалергенних собак можна віднести йоркширських тер'єрів і пуделів, оскільки у них немає підшерстя, вони не линяють, рідко вилизуються і не «пускають» сліну. Цих тварин можна часто купати, усуваючи з них основні алергени.

Алергікам можна звернути увагу на шнауцерів, які володіють короткою жорсткою шерстю і не люблять гавкати. Мало лупи у фландрського був'є. Ще гіпоалергенними породами собак вважаються ірландський водяний спанієль, бішон-фрізе, бедлингтон-тер'єр, перуанська орхідея, американський голий тер'єр, мальтійська болонка і австралійський силки-тер'єр. »


 За даними інтернет журналу «Користь і Шкода» грудень 2017

Рекомендуємо прочитати

Цвіль - ворог у Вашому домі.

Одні види цвілі можуть врятувати життя, інші - вбити.

Одні надають особливого смаку сиру і винам, інші отруюють їжу. Деякі види утворюються на деревині, інші - у ванній кімнаті або на книгах. Цвіль оточує нас всюди і, на жаль, це страшний алерген.

Алергія на цвіль є серйозною загрозою здоров'ю людини. Грибок цвілі - велика група живих організмів, що зустрічаються в будь-якій кліматичній зоні, в будь-який сезон. Виключити контакт з ними практично неможливо.

Грибок розмножується при вологих і теплих умовах, як в будинках, так і поза житловими приміщеннями.

Детальніше...

Медичний центр Алерголог 2004-2021. Ліцензія МОЗ України №571899