Визначення чутливості до стоматологічних анестетиків.

Відомо, що алергічні реакції на місцеві анестетики включають в себе два типи реакцій: імуноглобулін E (IgE) - опосередкований тип I і опосередковувані T-клітинами реакції типу IV.Типова реакція типу I з'являється негайно, протягом декількох секунд до декількох хвилин, але може з'явитися симптоматика 1-4 години. Реакція типу IV опосередковується Т-клітинами, які піддаються впливу антигенів, експрессіруемих клітинами Лангерганса, і реакція відбувається, коли Т-клітини сенсибілізованої пам'яті знову піддаються впливу одних і тих же антигенів. Зазвичай це займає 24-72 години, але може з'явитися протягом 2 годин в деяких випадках. Найбільш небезпечними є алергічні реакції, що протікають по імуноглобулін Е залежному типу, так як при цьому найчастіше розвивається анафілактичний шок, набряк Квінке, кропив'янка. При Т-клітинної реакції уповільненого типу відбувається розпізнавання антигенів сенсибілізованими T-лімфоцитами з подальшим синтезом лимфокинов і розвитком запальної реакції. В цьому випадку алергія на місцеві анестетики проявляється локальним набряком і алергічних контактним дерматитом.

Крім того, описані випадки виникнення алергічних реакцій на консерванти, що входять до складу анестетика, хлоргексидин і латекс.

В даному тесті визначається рівень специфічних імуноглобулінів Е до конкретного анестетику. Просимо звернути увагу, що даний тест визначає тільки можливий розвиток алергії по 1 типу реакції, тобто гіперчутливість негайного типу. Крім того, необхідно пам'ятати, що вироблення специфічних імуноглобулінів Е відбувається після первинного введення, але клінічний прояв алергічних реакцій виникає тільки при повторному введенні (період сенсибіліза)

 

Основні правила:

  1. Для взяття аналізу необхідно мати НАПРАВЛЕННЯ ВІД СТОМАТОЛОГА з назвами анестетиків, на які необхідно робити дослідження. Без направлення від стоматолога АНАЛІЗ НЕ БЕРЕМО.
  2. Взяття крові не вимагає дотримання правила «на голодний шлунок».
  3. Якщо результати дослідження показали негативний результат на анестетик, який ще жодного разу в житті не використовувався пацієнтом, то перед повторним введенням даного препарату необхідно знову зробити дослідження, для виключення сенсибілізації.
  4. Якщо в анамнезі пацієнта були разі анафілаксії або набряків при інших інвазивних маніпуляціях, то необхідно зробити аналіз на триптази або на пакет «Лікарська алергія», що включає триптазу, латекс, хлоргексидин і желатин.

 

 Дізнатися вартість

Аллерготесты на анестетики
1c68 ультракаин (артикаин)
2с82 лидокаин
3с83 новокаин (прокаин)
4с86 бензокаин
5с88 мепивакаин
6с100 прилокаин (цитанест)
7с210 тетракаин

 Дізнатися вартість

Рекомендуємо прочитати

Аналіз волосся на 28 мікроелементів

За даними медичних досліджень, майже кожна людина, яка хоча б раз мала справу з дієтою або страждає від алергії, знайома з дисбалансом мікроелементів в організмі.

Здавалося б, дрібниця, але саме ця «дрібниця» стає пусковим механізмом нервових зривів, хвороб, а також втрати зовнішньої привабливості.

Спектральний аналіз волосся на мікроелементи - це дослідження вмісту «корисних» і «шкідливих» хімічних елементів в організмі людини по волоссю.

Калій, кальцій, залізо, мідь, цинк, хром, селен відносяться до «корисних» мінералів. Вони забезпечують нормальну життєдіяльність нашого організму. І навпаки, токсичні елементи промислового походження (ртуть, кадмій, свинець, миш'як) отруюють наш організм.

Детальніше...

Медичний центр Алерголог 2004-2021. Ліцензія МОЗ України №571899