Loading.....

Loading color scheme

Алерготести на анестетики

Категорія: Аллергопанелі

Визначення чутливості до стоматологічних анестетиків.

Відомо, що алергічні реакції на місцеві анестетики включають в себе два типи реакцій: імуноглобулін E (IgE) - опосередкований тип I і опосередковувані T-клітинами реакції типу IV.Типова реакція типу I з'являється негайно, протягом декількох секунд до декількох хвилин, але може з'явитися симптоматика 1-4 години. Реакція типу IV опосередковується Т-клітинами, які піддаються впливу антигенів, експрессіруемих клітинами Лангерганса, і реакція відбувається, коли Т-клітини сенсибілізованої пам'яті знову піддаються впливу одних і тих же антигенів. Зазвичай це займає 24-72 години, але може з'явитися протягом 2 годин в деяких випадках. Найбільш небезпечними є алергічні реакції, що протікають по імуноглобулін Е залежному типу, так як при цьому найчастіше розвивається анафілактичний шок, набряк Квінке, кропив'янка. При Т-клітинної реакції уповільненого типу відбувається розпізнавання антигенів сенсибілізованими T-лімфоцитами з подальшим синтезом лимфокинов і розвитком запальної реакції. В цьому випадку алергія на місцеві анестетики проявляється локальним набряком і алергічних контактним дерматитом.

Крім того, описані випадки виникнення алергічних реакцій на консерванти, що входять до складу анестетика, хлоргексидин і латекс.

В даному тесті визначається рівень специфічних імуноглобулінів Е до конкретного анестетику. Просимо звернути увагу, що даний тест визначає тільки можливий розвиток алергії по 1 типу реакції, тобто гіперчутливість негайного типу. Крім того, необхідно пам'ятати, що вироблення специфічних імуноглобулінів Е відбувається після первинного введення, але клінічний прояв алергічних реакцій виникає тільки при повторному введенні (період сенсибіліза)

 

Основні правила:

  1. Для взяття аналізу необхідно мати НАПРАВЛЕННЯ ВІД СТОМАТОЛОГА з назвами анестетиків, на які необхідно робити дослідження. Без направлення від стоматолога АНАЛІЗ НЕ БЕРЕМО.
  2. Взяття крові не вимагає дотримання правила «на голодний шлунок».
  3. Якщо результати дослідження показали негативний результат на анестетик, який ще жодного разу в житті не використовувався пацієнтом, то перед повторним введенням даного препарату необхідно знову зробити дослідження, для виключення сенсибілізації.
  4. Якщо в анамнезі пацієнта були разі анафілаксії або набряків при інших інвазивних маніпуляціях, то необхідно зробити аналіз на триптази або на пакет «Лікарська алергія», що включає триптазу, латекс, хлоргексидин і желатин.
НайменуванняТермін виконанняВартість
Артикаін, IgE 3 р/дн. 720 грн.
Ультракаїн (Артикаїн), IgE 5 р/дн. 720 грн.
Лідокаїн, IgE 5 р/дн. 720 грн.
Новокаїн (Прокаїн), IgE 5 р/дн. 720 грн.
Мепівакаїн, IgE 5 р/дн. 720 грн.