Чому нежить перетворюється на отит

Багато батьків не вважають нежить серйозним захворюванням, а даремно - він здатний привести до отиту. Що включає в себе профілактика отиту при нежиті? Як правильно висякатися?

Розвиток отиту при нежиті пов'язаний з порушенням прохідності євстахієвої труби, що з'єднує носоглотку з барабанною порожниною середнього вуха, що в першу чергу зумовлено її набряком і закупоркою густим носовим слизом.

У дітей євстахієва труба широка і коротка, тому мікроби легко і швидко долають відстань з носоглотки до середнього вуха.
Закиду інфікованого слизу в вухо сприяють закладенність носа і неправильне висякання.

 
Розвитку отиту сприяють:

 • пасивне куріння, тобто вдихання тютюнового диму;
 • використання пустушки;
 • зниження імунітету;
 • занедбаність нежитю;
 • аденоїди.

 
Що робити, щоб уникнути отиту?

 • Лікувати нежить: використовувати судинозвужувальні краплі, щоб поліпшити відтік слизу через носові ходи, знизити ймовірність її закидання в євстахієві труби і зменшити їх набряк.
 • Рідкий носової секрет не представляє небезпеки в плані розвитку отиту. Щоб не дати йому загуснути, потрібно, щоб дитина перебувала в чистому, свіжому, прохолодному і вологому повітрі.
 • Дотримуватись помірності при висяканні. Ситуація, коли мама затискає хусткою ніс дитини і просить його сякатися «сильніше, ще сильніше» дуже часто передує розвитку отиту.

 
Як допомогти дитині?
Якщо у дитини туго закладений ніс, перед тим як просити його висякатися, потрібно йому в ніс закапати судинозвужувальні краплі - вони зменшать набряк слизової і полегшать відходження слизу.

 

Як правильно сякатися?
Щоб очистити порожнину носа від слизу, досить закрити одну ніздрю і впевнено і плавно видихнути повітря через другу.

 
Як навчити дитину сякатися?

 • Пограйте з ним в гру: попросіть дихати інтенсивно через ніс, «як їжачок або паровозик».
 • Затисніть одну ніздрю і продовжите цю гру. Повторіть вдих і видих 5-6 разів, потім повторіть все з іншою половинкою носа.
 • Тепер попросіть малюка робити вдих через рот, а видих через обидві ніздрі носа. Повторіть 5-6 разів.
 • Продовжіть таке дихання, прикривши спочатку одну, потім іншу ніздрю.

Рекомендуємо прочитати

Гіпоалергенні тварини - які улюбленці підійдуть алергіку

Гіпоалергенні тварини - які улюбленці підійдуть алергіку

Несприятлива екологічна обстановка і особливості сучасного способу життя призвели до того, що виріс відсоток людей, які страждають від алергій. Багато незручностей захворювання доставляє любителям домашніх тварин. Ідеальним виходом для них могли б стати гіпоалергенні породи, але тут не все так просто.

 Чи існують гіпоалергенні тварини


Багато хто вважає, що основним джерелом алергій є шерсть тварин - це не зовсім вірно. Викликати реакцію здатні різні чинники, пов'язані з домашніми вихованцями: запахи, слина, лупа, шкірний жир, сеча і корма. Впевнено сказати, що тварина не стане причиною алергії неможливо. Алергічна реакція може з'явитися навіть у тих, хто раніше мав в будинку вихованця або хто має його зараз.

Детальніше...

Медичний центр Алерголог 2004-2020. Ліцензія МОЗ України №571899

О

н

л

а

й

н

 

п

р

и

й

о

м