Loading.....

Loading color scheme

АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ

Категорія: Діагностика
Хоча терміни «дерматит» та «екзема» можуть збігатися у тому, як вони використовуються, але важливо знати у чому їх особливості.

Екзема
– це загальний термін для шкірних захворювань, схожих на висип. Серед декількох типів, найпоширенішим є атопічний дерматит, який є хронічним захворюванням шкіри. Це викликано алергічною реакцією. «Атопічний» описує спадкову схильність до розвитку дерматиту, астми та полінозу. «Дерматит» означає, що шкіра червоніє і свербить.

ГІСТАМІН Екзема
є “атопічним” захворюванням, яке поєднується з такими проблемами, як алергічний риніт, астма та харчові алергії. Атопіки мають генетичну схильність до продукування типу антитіл під назвою IgE, які викликають алергічні реакції в різних частинах тіла— очах, носі, легенях, кишечнику та шкірі. Вважається, що ці антитіла провокують атопічний дерматит, викликаючи вивільнення гістаміну. Здорова шкіра допомагає утримувати вологу та захищає вас від бактерій, подразників та алергенів. Екзема пов'язана із зміною гена, який впливає на здатність шкіри забезпечувати такий захист. Шкіра стає більш вразливою до світу алергенів, які можуть проникати в неї та викликати інтенсивні запалення і свербіж.

ДІАГНОСТИКА АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ

Діагноз атопічного дерматиту ґрунтується на огляді вогнищ ураження, розпізнаванні чотирьох типових фаз екземи та, можливо, мікроскопічному дослідженні зразка шкіри. Лікар запитує, де на тілі почалася екзема, коли вона з'явилася, як вона прогресує (наприклад, чи проходить вона у відпустці?), ,пов'язано чи  ні це з харчуванням, яке професійне оточення пацієнта, його хобі (спорт, рукоділля, садівництво і т.д.), тип одягу, що носиться, прийняті ліки, туалетні та косметичні приналежності, наявність алергічної реакції і т.д.

Дізнатися ціни на консультацію алерголога-дерматолога тут.

Головним кроком для подальшого лікування АД є з'ясування причини захворювання. Безумовно, спадкові чинники грають роль, але є пусковий момент загострення. Дуже часто це продукти харчування або інгаляційні алергени. Тому є кілька аналізів, дозволяють визначити причину розвитку атопії.Першим кроком є ​​скринінг - тобто аналізи, що дозволяють поняття про подальший хід пошуку алергенів - серед продуктів харчування або серед тих алергенів, які дитина або доросла вдихає. Ці аналізи називаються FX 5 та Phadiatop. Другий крок – це копрограма. На даному етапі необхідно подивитися, чи повністю переварюється те, що їсть пацієнт. І потім, залежно від перших результатів, лікар призначає розширені панелі, де вже досліджується кожен продукт чи компонент домашнього пилу, наприклад.

У медичному центрі “Алерголог” ми пропонуємо комплексну діагностику у пакеті “Атопія”, куда входять: 

 

Скринінг інгаляційної алергії "Phadiatop" 8 алергокомпонентів (d1 кліщ Dermatophagoides pteronossinus, e1 кіт, e5 собака, g6 пилок тимофіївки, g12 пилок жита, m2 Cladosporium herbatum, t3 пилок берези, w6 пилок полину), Скринінг харчової алергії "fx 5" (f1 яєчний білок, f2 молоко коров'яче, f3 тріска, f4 пшениця,  f13 арахіс,  f14 соєві боби), специфічний IgE до плісняви Malassezia, Генетичний ризик розвитку атопічного дерматиту та іхтіозу (FLG R501X, FLG 2282delCAGT) методом піросеквенування PyroMark Q24 /Тільки венозна кров/. 

 

Дізнатися ціну тут. 

 

ЯК ЗАПОБІГТИ ЗАГОСТРЕННЮ АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ 

Зважаючи на сухість, атопію та рефлекс розчісування, спеціалісти виявили новий метод лікування, а саме взяємодія з “мікробіомом” шкіри. На шкірі, схильній до атопічного дерматиту захисний бар'єр мікробіому розбалансований. Таким чином були виведені нові пребіотичні засоби для шкіри які пом’якшують прояви дерматиту. Новітні безпрецедентні клінічні дослідження виявили, що використання пом’якшувальних засобів протягом перших трьох тижнів життя знижує ризик розвитку атопічного дерматиту на 50%. 


SKINCARE LAB: ПУТІВНИК ПО КРЕМ-ЕМОЛІЄНТ

 

Для Вашої зручності, спеціалісти “Алерголог” створили путівник по кремам-емолієнтами для щоденного догляду та лікування дорослої та дитячої атопії. 

 

Переходь за посиланням тут та завантажуй гайд.