Алергія на що?

Коли починається алергія, багато людей не можуть зрозуміти - а на що саме організм видав реакцію. Буває, звичайно, що спробувавши новий продукт або придбавши нову квітку, людина прокидається з алергією і твердою впевненістю  - ось він ворог, я знаю його в обличчя! Але найчастіше без обстеження не обійтися.

 

Існує основні три групи алергенів:

1. Харчові.

2. Пилкові.

3. Побутові.

 
З харчовими все більш-менш зрозуміло, це те, що ми з'їли.

Пилкові теж очевидні, це пилок рослин - трав, дерев, квітів.

А ось побутові алергени включають в себе величезну різноманітність. Це і пил, і грибки, і шерсть, і бактерії, і лусочки шкіри, і побутова хімія, і слина тварин, і ще багато-багато всього.      


Правильніше за все в діагностиці довіритися фахівцю. Без досвіду важко відрізнити симптоми навіть від НЕалергіі, а вже розрізнити різні види алергій і того складніше.


Якщо ж до лікаря неможливо потрапити (з різних причин) спробуємо поспостерігати за симптомами самостійно.

Як же, все-таки, вибрати напрямок пошуку? На які симптоми варто звернути увагу?


ХАРЧОВА алергія проявляється найчастіше у вигляді свербіжу, висипки і почервоніння на шкірі, які іноді супроводжуються набряком.

ПИЛКОВА алергія - це може бути почервоніння очей і кон'юнктивіт, кашель, закладеність носа і нежить, набряк носа і свербіж.

ПОБУТОВА алергія – найбільш неоднозначна група, адже в ній і інгаляційні (ті, що ми вдихаємо), і контактні (ті, до яких ми торкаємось) алергени. Тому симптоми можуть сильно відрізнятися, в алергічний процес втягуються шкірні покриви, шлунково-кишковий тракт і дихальні шляхи. Тобто, і свербіж, і чхання можуть бути симптомами побутової алергії.

Існує загальна карта алергенів для всіх трьох груп, якщо важко визначитися з направленням - алергенів МІХ 112.  У ній зібрані основні алергени - харчові, пилкові, побутові.

 

Мабуть, найбільш небезпечною формою алергічної реакції є анафілактичний шок. Симптоми анафілактичного шоку: різкий спазм, ускладнене дихання, задишка, набряк слизової, дихальних шляхів і м'яких тканин обличчя і шиї. Симптом алергії - анафілактичний шок, розвивається не пізніше ніж через п'ять годин з моменту проникнення в організм алергену. У разі найменшої підозри на розвиток даного стану слід в найкоротші терміни викликати невідкладну допомогу.

 

У нашому центрі ви можете обстежитися на всі види алергії:

Карта харчових алергенів

Пилкові алергени

Побутові алергени

Карта алергенів Мix 112

 
Виїзд додому безкоштовний.

Кров малюкам ми беремо з пальця!

Рекомендуємо прочитати

Непереносимість гістаміну

Часто після новорічного застілля, ми помічаємо на шкірі висипання, почервоніння і відчуваємо свербіж. Алергія? Можливо. Але є ще один фактор, який зустрічається набагато частіше, ніж алергія на продукти харчування, і проявляється при кулінарних надмірностей. Це харчова непереносимість гістаміну.

Гістамін - це природний медіатор, постійно присутній в організмі, також надходить в кишечник разом з продуктами харчування.

Гістамін виробляєтся при алергічних реакціях, впливаючи на специфічні рецептори і викликає відповідні клінічні прояви, такі як свербіж, кропив'янка, нежить і бронхоспазм

Харчова непереносимість гістаміну (HIT - Histamine Intolerance) виникає при надлишку або недостатньої утилізації гістаміну організмом. Надмірний рівень гістаміну впливає на всі органи і системи організму, викликаючи різні специфічні симптоми, що нагадують харчову алергію - висип, свербіж, кропив'янка, нежить, бронхоспазм, а також різні кишкові розлади, мігрень, та інші.

Детальніше...

Медичний центр Алерголог 2004-2021. Ліцензія МОЗ України №571899